Aktualności


Zakończenie projektu

 • Z dniem 31 lipca 2015 roku zakończyła się realizacja projektu „Uczeń przerósł mistrza – metoda projektu w edukacji wczesnoszkolnej”. Wszystkim uczestnikom projektu, nauczycielkom klas I, uczniom i uczennicom oraz Dyrekcji Szkół testujących – dziękujemy za poświęcony czas i aktywny udział w projekcie.
  Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z rezultatami projektu w zakładce do pobrania.

  Tym samym życzymy udanych wakacji 🙂

  Dziękujemy.
  Zespół zarządzający

Konferencja w dn. 22 czerwca

 • W dniu 22 czerwca 2015 roku odbyła się w Łodzi konferencja upowszechniająca innowacyjny program nauczania „Uczeń przerósł mistrza – metoda projektu w edukacji wczesnoszkolnej”. Po rocznej wytężonej pracy przedstawiliśmy Państwu wszystkie wytworzone w ramach projektu multimedialne pomoce dydaktyczne do kl. I –III opracowane zgodnie z zasadami pracy metodą projektu i z uwzględnieniem pracy z dziećmi zdolnymi. Podczas konferencji zaprezentowano również narzędzia elektroniczne wspomagające pracę szkoły i nauczycieli w kl. I-III.
IMAG0779 IMAG0789 IMAG0792
IMAG0784 IMAG0783 IMAG0780
IMAG0778

Spotkanie w dniach 24-25.10.2014 r.

 • Uprzejmie informujemy, że w dniach 24 – 25.10.2014 r. odbyło się kolejne szkolenie dla nauczycieli wdrażających Innowacyjny Program Nauczania do edukacji wczesnoszkolnej z zakresu diagnozowania uczniów i wdrażania programu w szkołach. Celem szkolenia było przedstawienie wytworzonych produktów oraz wdrożenia opracowanego IPN i diagnozy uczniów do pracy z uczniami i uczennicami szkół.

Opracowane narzędzia są dostępne w zakładce Do pobrania.

Uroczystość w dniu 22.10.2014 r.

 • W dniu 22 października 2014 r. odbyła się uroczystość „Ślubowania klas pierwszych” w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnożyłach. W tak ważnych wydarzeniu dla uczniów i uczennic klasy I brał udział opiekun merytoryczny projektu „Uczeń przerósł mistrza” – Pan Piotr Maśloch. „Pierwszaki” biorące udział w projekcie oficjalnie zostały uczniem/ uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach.

„Mądrość jest nieskończona, im bardziej się w nią zagłębiasz, tym bardziej jej potrzebujesz” – L. Tołstoj

Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 1.09.2014 r.

 • W dniu 1 września 2014 roku w szkołach podstawowych biorących udział w projekcie „Uczeń przerósł mistrza” uroczyście przywitaliśmy rozpoczynający się rok szkolny 2014/ 2015. W odpowiedzi na zaproszenie Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnożyłach, opiekun merytoryczny projektu miał przyjemność uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu w życiu szkoły, dyrektora, nauczycieli, rodziców oraz dzieci a w szczególności uczniów i uczennic klas pierwszych.

Wszystkim uczniom i uczennicom Szkół Podstawowych życzymy wielu sukcesów i radości płynących z nauki!

Spotkanie w dniach 11-12.07.2014 r.

 • Uprzejmie informujemy, że w dniach 11 – 12.07.2014 r. odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli biorących udział w projekcie. W spotkaniu brało udział 5 nauczycielek ze szkół zakwalifikowanych do projektu oraz 4 ekspertów w dziedzinie tworzenia programów nauczania, metody projektów w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, w zakresie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi multimedialnych i TIK podczas całego procesu kształcenia w edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto w spotkaniu brał udział opiekun merytoryczny projektu.

Celem spotkania było zapoznanie się nauczycieli z tematyką projektu edukacyjnego, wskazanie czego będzie dotyczył program i jakie zostaną stworzone narzędzia pracy.

Zasubskrybuj do naszego newslettera